В НАПБ А.01.001-2014 Правила пожежної безпеки в України в розділі 2.5, 7.9.

2.5. Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:

  • опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі — нерідше одного разу на три місяці;
  • печей безперервної дії — не рідше одного разу на два місяці;
  • кухонних плит та кип’ятильників — один раз на місяць.
На підприємствах результати очищення димоходів та печей повинні фіксуватися у відповідному журналі.

7.9. Конструкції витяжних пристроїв, апаратів, трубопроводів повинні за-побігати накопиченню пожежонебезпечних відкладень та забезпечувати мож-ливість їх очищення пожежобезпечними способами. Роботи з очищення мають проводитися систематично згідно з технологічними регламентами та фіксуватися у відповідному журналі.

Коментарі по тексту:
  • Згідно з постановою Кабінету міністрів №74 від 2 березня 2015 року. Опалювальний сезон починається з 1-го жовтня закінчується 30 квітня. Триває 7 місяців. Що підприємства на яких встановлені: твердопаливні або рідкопаливні котли, каміни, грубі або печі, грубки кам’янки повинні чиститися 3 рази в сезон (рік).
  • До печей безперервної дії відносять – піч, температурний режим якої не змінюється під час безперервного технологічного процесу. (Звертаємо вашу увагу на те, що в другому пункті прибрані приставки палива. Тут мова йде не тільки про димоходи, а й про витяжки.) Ці печі задіяні в багатьох виробничих процесах. Починаючи від випічки хліба, закінчуючи металургійними, скловарними та т.д печами. Будь-то циклічний процес з температурою, яка не змінюється відноситься до печей безперервної дії.
Повинні чиститься 6 разів на рік.
  • Кухонні плити та кип’ятильники (цей пункт включає в себе все, що не ввійшло в перші два) – всі заклади громадського харчування, де є мангали, тандири, печі, плити тощо, але й виробництва, де використовується процес нагрівання рідини за допомогою тенів. У цьому пункті так само йдеться про димарі та витяжки.
Повинні чиститься 12 разів на рік, або відповідно до пункту 7.9 за регламентом певними правилами експлуатації витяжної системи.