Особливості чищення вентиляції в приватних будинках

22.03.2021

вентиляция в частном доме

Особливості чищення вентиляції в приватних будинках – це якісна вентиляція та її стабільна робота, запорука гарного самопочуття мешканців будинку. Припливна вентиляція дає свіже повітря, а витяжна – позбавляє від відпрацьованого, загазованого, видаляє неприємні запахи. Але якщо вчасно не чистити повітроводи та інші елементи системи, можна не тільки зіткнутися з поганою роботою вентиляції. Забруднена, вона стане джерелом проблем зі здоров’ям, зокрема – з органами дихальної системи. Тому, особливості чищення вентиляції – це очищення припливної та витяжної вентиляції, яка повинна проводитися своєчасно.

Очищення вентиляції в будинку: коли це потрібно робити?

Пил та бруд в трубах – це комфортне середовище для розмноження бактерій, появи комах, грибка та цвілі. Як результат – загострення алергії та хронічних захворювань дихальної системи або поява цих хвороб у мешканців будинку. Мікроклімат погіршується, з’являються сторонні запахи.

Головна ознака того, що систему вентиляції потрібно чистити, – погіршення тяги або її повна відсутність. Щоб визначити її, піднесіть до вентиляційного витяжного отвору аркуш паперу. Якщо він не тримається на поверхні – тяга погана або її зовсім немає. Ще однією ознакою буде поява неприємних запахів або погане видалення, наприклад, запаху їжі.

Етапи обслуговування системи вентиляції

Чистий повітропровід та стабільно працююча вентиляція – завдання для професіоналів, саме вони знають всі особливості чистки вентиляції в приватних будинках. Тільки їм під силу провести роботу максимально якісно, ​​щоб результат був ефективним.

Очищення кухонної вентиляції або будь-який інший починається з обстеження повітропроводів та всієї системи. Роблять це за допомогою спеціального обладнання з камерою. Завдяки цьому можна оцінити ступінь забруднення, правильно підібрати схему очищення. Дослідження системи вентиляції – обов’язковий перший етап. Якщо викликані фахівці не збираються його робити, можна сміливо поставити під сумнів їх професіоналізмі.

Етапи очищення вентиляції в приватному будинку:

  1. Механічна чистка за допомогою спеціального обладнання.
  2. Використання хімічних речовин – при необхідності. Застосовуються тільки ті, які безпечні для людини та тварин.
  3. Промивання системи та суха фінішна обробка.
  4. Дезінфекція вентиляційних каналів в приватному будинку.
  5. Перевірка роботи обладнання.

Очищати систему вентиляції слід мінімум раз на рік. Така процедура повинна включати в себе й дезінфекцію для запобігання появи грибка, цвілі, розмноження мікроорганізмів.

Замовити послугу